X
Lt
En Ru

Meno erdvė

2016-01-13
JOHN LENNON SKULPTŪRA

OSLO NAMŲ skvere atidengta bronzinė garsiojo britų muzikanto Johno Lennono skulptūra. Idėja taip pagerbti Johną Lennoną kilo žinomam fotomenininkui Sauliui Paukščiui, ją įgyvendino skulptorius Jonas Gencevičius. Ant granitinės kolonos stovinti bronzinė skulptūra vaizduoja muzikanto veidą, kurio vieną akį dengia gėlės žiedas. Tikimės, jog šis kūrinys taps ne tik miestiečių, bet ir sostinės svečių traukos centru.

Iš bronzos išlieta britų muzikanto galva sveria apie 100 kilogramų. Ji pritvirtinta ant pusantro metro aukščio granitinės kolonos, sveriančios 300 kilogramų. Menininkai juokauja, kad palietus dainininko akį dengiančią gėlę, pildosi norai. J. Lennono garbei iškilo ne tik skulptūra, jo vardu pavadintas ir pats skveras „Oslo namų“ kvartale.

Džiaugiamės, kad vieta legendinės asmenybės skulptūrai atsirado Naujamiestyje, atgyjančiame ir vis daugiau patrauklių bruožų įgyjančiame rajone. Mūsų tikslas ‒ bendromis jėgomis sukurti naują traukos centrą ir plėsti miesto kultūrinį akiratį už Senamiesčio ribų.

Oslo Namai, 2015 © Visos teisės saugomos.